UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W czwartek, 1 listopada, Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień radości i chwały. Tego dnia uwielbiamy Boga wraz ze wszystkimi, znanymi i nieznanymi świętymi, którzy radują się oglądaniem oblicza Bożego w niebie. Modląc się, prosimy świętych o wstawiennictwo. W tym dniu każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej, W naszej parafii Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 oraz 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
Na cmentarzu od godz. 9.30 będą trwały modlitwy za zmarłych – Wypominki. Imiona zmarłych będzie można podać księdzu bezpośrednio na cmentarzu. O godz. 12.00 z kaplicy cmentarnej wyruszy procesja a po niej zostanie odprawiona Msza św. Gorąco zachęcamy wszystkich, aby we Mszy św. uczestniczyć w kościele. Gdyby jednak ktoś planował udział we Mszy św. na cmentarzu to prosimy podejść jak najbliżej ołtarza.
W piątek, 2 listopada, Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień, w którym modlimy się o Boże miłosierdzie dla zmarłych, przebywających jeszcze w czyśćcu. Nasza modlitwa za nich, zyskane odpusty, przyjęta Komunia Święta, ofiarowana Msza św., „zwykła” czy też gregoriańska, skraca „czas” ich oczyszczenia i jest znakiem wdzięcznej i pełnej miłości pamięci o nich. Jest także wyrazem naszej wiary w życie wieczne. Msza św. w kościele będzie o godz. 7.00.
Na cmentarzu gromadzimy się o godz. 16.00. Wspólną modlitwę rozpoczniemy od Wypominek. Imiona zmarłych będzie można podać księdzu bezpośrednio przed nabożeństwem. Po Wypominkach zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych parafian, spoczywających na sławieńskim cmentarzu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych. pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca św.. Każdego dnia można uzyskać jeden odpust i ofiarować go za jedną zmarłą osobę.