UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

W dniu 1 listopada Kościół oddaje cześć Wszystkim Świętym, naszym braciom i siostrom, którzy już dzielą radość zbawionych. Wpatrujemy się w nich i naśladujemy ich przykład. Wsparci ich modlitwami dążymy wytrwale do wiecznej ojczyzny. Tego dnia każdy katolik ma obowiązek wynikający z wiary i miłości uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymać się od prac niekoniecznych.

Msze św. naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 oraz 18.00. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. na sławieńskim cmentarzu. Zachęcamy jednak, aby we Mszy św. wziąć udział w kościele a następnie przejść na groby swoich bliskich. Gdyby jednak ktoś planował udział we Mszy św. na cmentarzu, to prosimy podejść blisko ołtarza, tak by móc w pełni i bez przeszkód wziąć udział w Eucharystii. 

W dniu 2 listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia modlimy się za naszych braci i siostry, podlegających oczyszczeniu. Przychodzimy im z pomocą modląc się za nich, ofiarowując za nich Msze święte i odpusty. Nasza ufna modlitwa „skraca” ich oczekiwanie na niebo. 

W naszym kościele będą Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Dodatkowo na cmentarzu o godz. 16.00 będą Wypominki i Msza św. za zmarłych parafian. Imiona zmarłych trzeba podać w kaplicy, bezpośrednio przed modlitwą.