UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

W poniedziałek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W jednej, radosnej uroczystości oddajemy cześć wszystkim, którzy osiągnęli już niebo. Przez ich wstawiennictwo wypraszamy potrzebne nam łaski. Tego dnia każdy katolik ma moralny obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. 

Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Na cmentarzu, o godz. 12.00, będzie Msza św. poprzedzona procesją za zmarłych.

Gorąco zachęcamy, aby najpierw wziąć udział we Mszy św. w kościele a następnie udać się na groby swoich bliskich. Gdyby jednak ktoś planował udział we Mszy św. na cmentarzu, to prosimy podejść bardzo blisko ołtarza. Bez bliskości i skupienia, wśród gwaru i towarzyskich rozmów, nie można mówić o udziale we Mszy św..

We wtorek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia wspominamy wiernych, którzy przebywają jeszcze w czyśćcu. Modlimy się za nich, ofiarujemy za nich Msze św. i odpusty. Chcemy przyjść im z duchową pomocą. Msze św. tego dnia będą: w kościele o godz. 7.00 a w kaplicy cmentarnej o godz. 16.00. Mszę św. na cmentarzu poprzedzimy wypominkami. Kartki z wypominkami na ten dzień będzie można podać na cmentarzu.

We wtorek nie będzie czynna kancelaria. Nie będzie też Mszy św. o godz. 18.00 i nowenny do św. Antoniego.

Wypominki w kościele rozpoczniemy w środę. Będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17.30. Kartki na wypominki można składać na tacę lub u księży w zakrystii. Imiona zmarłych prosimy wypisać w Mianowniku a na końcu kartki dopisać ulicę swojego zamieszania. Będziemy ogłaszać, w jakie dni będziemy modlić się za waszych zmarłych.

Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej, przez cały listopad a nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W tym celu trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, nawiedzić cmentarz lub kościół i pomodlić się w intencjach papieskich oraz za zmarłych. Osoby, które z powodu ciężkiej choroby nie mogą pójść na cmentarz lub do kościoła wspomniany odpust mogą uzyskać w domu.