TRIDUUM PASCHALNE

W czwartek, 29 marca, zaczynamy Święte Triduum Paschalne. W tym dniu wspominamy wydarzenia z Wieczernika, gdzie Jezus ustanowił dwa, związane ze sobą sakramenty: Kapłaństwo i Eucharystię. W tym dniu nie będzie porannej Mszy św. Gromadzimy się wszyscy o godz. 18.00 na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, sprawowanej przez wszystkich kapłanów posługujących w parafii. Po Mszy świętej przeniesiemy Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy, gdzie będziemy trwali na modlitwie do godz. 22.00.

W Wielki Piątek, Kościół nie sprawuje Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 9.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

W Wielką Sobotę Kościół trwa w milczącym oczekiwaniu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie rozpocznie się o godz. 9.00. Poświęcenie pokarmów będzie od godz. 10.00 do 14.00, co pół godziny. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię prosimy przynieść świece. Po liturgii nie będzie już adoracji Pana Jezusa. W Wielki Piątek i Sobotę do Wigilii paschalnej trwa post paschalny.

W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszamy wszystkich na godz. 6.00, na Rezurekcję. Uroczystą procesją oraz biciem dzwonów obwieścimy radosną nowinę o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W niedzielę zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. O godz. 12.00 będą chrzty.

W poniedziałek, drugi dzień Wielkanocy, Msze święte będą według porządku niedzielnego.