TRIDUUM PASCHALNE

Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego. Zwieńczeniem tych dni będzie Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dla ludzi wierzących obchody Triduum to największe święto w ciągu całego roku. Znajdźmy czas na udział w świętej liturgii.

W Wielki Czwartek uobecniamy wydarzenia z Wieczernika: ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia nie będzie Mszy św. porannej. O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich do kościoła na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Na jej zakończenie ołtarz zostanie obnażony a Najświętszy Sakrament przenieśmy do tzw. Ciemnicy. Adoracja będzie do godz. 21.00.

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. Centralnym momentem tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 9.00 i trwać będzie do godz. 17.00. O 15.00, w godzinie śmierci Chrystusa, zapraszamy do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Na jej zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. Grobu. Adoracja będzie do godz. 21.00. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża są na Grób Pański w Jerozolimie. Rano swoich chorych odwiedzi ksiądz proboszcz.

W Wielką Sobotę Kościół trwa przy grobie Jezusa w pełnym nadziei oczekiwaniu. Adoracja rozpocznie się o godz. 9.00. Od godz. 9.30 do 13.30, co pół godziny będzie poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Ofiary zbierane podczas święconki są na bieżące rachunki parafialne. Od 14.00 do 17.00 będzie przerwa na sprzątanie kościoła. Osoby gotowe pomóc w sprzątaniu, wraz z własnym sprzętem zapraszamy na godz. 14.00. O godz. 20.00 zapraszamy wszystkich na uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpoczniemy ją na zewnątrz kościoła poświęceniem ognia i paschału. Na liturgię prosimy przynieść świece. Po Wigilii paschalnej nie będzie adoracji.

W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy na Rezurekcję o godz. 6.00. Po niej nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. będą według porządku niedzielnego. O 12.00 będą chrzty.

W poniedziałek, drugi dzień świąt Wielkanocnych, Msze św. będą według porządku niedzielnego. Ofiarą wesprzemy KUL i kształcenie w diecezji.

Okazja do spowiedzi przedświątecznej do środy w godzinach:  od 6.30 do 6.55 oraz od 17.30 do 17.55.