TRIDUUM PASCHALNE

W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. porannej. O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesiemy Pana Jezusa do „ciemnicy” i rozpoczniemy adorację, która trwać będzie do 22.00.

W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 9.00. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Na jej zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa do grobu. Adoracja trwać będzie do 22.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary składane podczas ucałowania krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę Kościół trwa w modlitewnym, pełnym nadziei, oczekiwaniu. Adoracja rozpocznie się o godz. 9.00. Od godz. 10.00 do 14.00, co pół godziny, będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Ofiary składane podczas święconki są naszą jałmużną wielkopostną. Liturgia Wigilii paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię prosimy przynieść świece. Również w sobotę, do wieczornej liturgii, zachowajmy post paschalny.

W niedzielę Wielkanocną zapraszamy na procesję i Mszę św. rezurekcyjną o godz. 6.00. Po niej nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 12.00 będą chrzty.

W poniedziałek, drugi dzień świąt Wielkanocnych, Msze św. będą według porządku niedzielnego. Ofiarami do puszki wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz kształcenie w diecezji.