TERMINY I KOMUNII ŚWIĘTEJ I BIERZMOWANIA

W związku z epidemią i zapytaniem mamy jednego z dzieci pragniemy poinformować, że nie jesteśmy w stanie podać dzisiaj konkretnej daty I Komunii Świętej oraz Bierzmowania. Sytuacja jest dynamiczna i ciągle ulega zmianie: nie wiemy jak długo będzie trwało zagrożenie epidemiologiczne, nie wiemy kiedy uczniowie wrócą do szkół, nie wiemy kiedy zostaną zniesione obostrzenia dotyczące zgromadzeń liturgicznych…

Na pewno uroczystość I Komunii nie odbędzie się w terminach wcześniej ustalonych. Mamy nadzieję, że będzie ona możliwa w pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego (wrzesień, październik). Nie chcemy jednak wróżyć z fusów… Czekamy cierpliwie na rozwój sytuacji i decyzje władz państwowych. Dopiero wtedy ustalimy dokładną datę.

Jeśli jednak ktoś z rodziców, kierując się głęboką i żywą wiarą pragnie, aby jego dziecko jak najszybciej przyjęło Chrystusa Eucharystycznego do swego serca, to oczywiście już teraz jest taka możliwość.

W obecnej sytuacji w naszym kościele może przebywać, z zachowaniem wszystkich przepisów dotyczących dystansu społecznego oraz zasłaniania twarzy, około 120 osób. Wystarczy więc tylko umówić się z ks. Wojciechem na spowiedź dziecka i rodziców oraz ustalić dogodny termin. Do dyspozycji jest każda Msza św. poranna lub wieczorna, od poniedziałku do piątku. Oczywiście rodzice, dziecko lub bliscy mogą przygotować oprawę Mszy św., np. czytanie, psalm, śpiewy, modlitwę uwielbienia, itd.. Jesteśmy do waszej dyspozycji.

Termin Bierzmowania, jest od nas niezależny, wyznacza go Biskup, dostosowując go do swego kalendarza pracy.