ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE W NASZEJ WSPÓLNOCIE

Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia, który swoje zwieńczenie znajduje w Świętym Triduum Paschalnym. Wielki Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela Zmartwychwstania to dla ludzi wierzących najważniejsze dni w ciągu całego roku. Przeżyjmy je z wiarą. Znajdźmy czas i chęci, aby wziąć udział w świętej liturgii. Do środy włącznie obowiązuje zwykły porządek nabożeństw. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, ze względu na obchody Wielkiego Tygodnia, została prześniona na 8 kwietnia.

W Wielki Czwartek Kościół w liturgii uobecnia wydarzenia z Wieczernika. Ustanowienie sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Kancelaria nie będzie czynna. O godz. 18.00 zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Ciemnicy. Adoracja będzie trwała do godz. 21.00.

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św.. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy rozpocznie się o godz. 9.00. O godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku, uobecniająca zbawczą mękę Pana Jezusa. Po liturgii Najświętszy Sakrament przenieśmy do Grobu Pańskiego. Adoracja trwać będzie do godz. 21.00. W Wielki piątek obowiązuje post ścisły. Kwietniowe odwiedziny chorych będą wyjątkowo w Wielki Piątek. Swoich chorych odwiedzi zarówno ksiądz proboszcz jak i księża wikariusze.

W Wielką Sobotę Kościół trwa w modlitewnym oczekiwaniu na cud zmartwychwstania. Tego dnia kancelaria nie będzie czynna. Adoracja Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 9.00. Od 14.00 do 17.00 będzie przerwa w adoracji ze względu na sprzątanie kościoła. Od godz. 9.00 do 13.00, co pół godziny, będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny. Ofiary składane podczas święcenia pokarmów są na bieżące rachunki parafialne. O godz. 20.00 zapraszamy do kościoła na uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpoczniemy ją na zewnątrz kościoła poświęceniem ognia i paschału. Na liturgię przynosimy świece. W Wielką Sobotę obowiązuje post paschalny.

W Wielkanoc zapraszamy wszystkich na Rezurekcję o godz. 6.00. Po niej nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.

W drugi dzień świąt Wielkanocy Msze św. będą według porządku niedzielnego. Ofiarą wesprzemy KUL i kształcenie w diecezji.

Na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła, znajduje się lista, na którą zapisując się, deklarujemy pół godziny adoracji Pana Jezusa w czasie Triduum paschalnego. Mamy nadzieję, że Jezus nawet przez chwilę nie będzie sam.