ŚWIĘTA NARODZENIA PAŃSKIEGO

Przed nami ostatnie dni Adwentu. Ostatni moment na duchowe przygotowanie, bez którego nie ma prawdziwej radości Bożego Narodzenia.

Zapraszamy więc gorąco na Roraty. Odprawiamy je do czwartku o godz. 7.00. Roraty dla dzieci będą w poniedziałek i środę o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do czwartku w godzinach od 6.30 do 6.55 oraz od 17.30 do 17.55.

W środę przed Mszą św. O godz. 18.00 harcerze przyniosą do naszej świątyni Betlejemskie Światełko Pokoju.

W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy wigilijnej. Dołóżmy starań, aby przeżyć ją w religijnej atmosferze. Zachowajmy zwyczajowy post. Na początku odczytajmy fragment Ewangelii mówiący o narodzinach Chrystusa, następnie pomódlmy się za żywych i zmarłych członków rodziny a na koniec podzielmy się poświęconym opłatkiem. Niech nie zabraknie też wspólnego śpiewania kolęd.

Po Wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Mszę św. o godz. 22.00 lub na Pasterkę o północy. Ofiary z Pasterki są na Fundusz Ochrony Życia.

W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 12.00 będą chrzty.

W niedzielę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, przypada święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiarą do puszki wesprzemy KUL i kształcenie w diecezji. Msze św. będą według porządku niedzielnego.