PEREGRYNACJA SKRZATUSKIEJ PIETY MATKI BOŻEJ BOLESNEJ MATKI MIŁOŚCI ZRANIONEJ I NASZEJ NADZIEI

W naszej diecezji trwa peregrynacja kopii Piety Matki Bożej Bolesnej, Pani Skrzatuskiej. Zakończy się ona w roku 2025 Jubileuszem 450-lecia jej obecności w Skrzatuszu. Peregrynacja obejmie wszystkie parafie naszej diecezji.

Do naszej wspólnoty Pieta przybędzie w sobotę, 14 października o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczył będzie J.E. bp Zbigniew Zieliński.

Tydzień wcześniej, w niedzielę, 8 października rozpocznie się w naszej parafii duchowe przygotowanie do przyjęcia Matki Bożej w znaku skrzatuskiej Piety.

Pragniemy, aby duchowym owocem nawiedzenia było zawiązanie się grupy Maryi, Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, pielgrzymującej nieustannie po rodzinach naszej parafii. Rodziny, które chciałyby przystąpić do grupy i przyjmować Maryję mogą zgłaszać się u ks. Proboszcza.

Już teraz zawierzmy Maryi ten czas i nas samych przez modlitwę:

Maryjo, Skrzatuska Pani, Matko Miłości Zranionej i Naszej Nadziei! Ty, która z woli Ojca Wszechmogącego wstąpiłaś w tajemnicę zbawczego cierpienia i przyjmujesz z krzyża Ciało Boskiego Syna, popatrz na serca Twych dzieci zranione brakiem miłości. Zobacz nasz smutek i trwogę i przyjdź nam z pomocą. Ciebie prowadzi Duch Święty, i Ty, Matko Naszej Nadziei wskazujesz nam zdrój miłosierdzia: ukazujesz Ciało Jezusa, abyśmy adorując Jego święte rany doznali zbawienia. Swoją modlitwą, Matko, ochraniaj moją rodzinę, naszą parafię i całą diecezję. Uproś nam u Boga błogosławieństwo i łaskę. Amen