ORSZAK TRZECH KRÓLI

Z POWODÓW NIEZALEŻNYCH OD PARAFII ORSZAK TRZECH KRÓLI W TYM ROKU SIĘ NIE ODBĘDZIE.

JEST NAM Z TEGO POWODU BARDZO PRZYKRO. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ I WŁOŻYLI WIELE TRUDU W PRZYGOTOWANIE POSZCZEGÓLNYCH SCEN. ŻAŁUJEMY NIEZMIERNIE, ŻE NIE MIELIŚCIE MOŻLIWOŚCI ZAPREZENTOWANIA EFEKTÓW WASZEJ PRACY.

W piątek, 6 stycznia,  przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. To jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, łączących w sobie tajemnicę Bożego Narodzenia, Pokłonu Trzech Mędrców i Chrztu Pańskiego. Tego dnia każdy katolik ma, wynikający z wiary i miłości do Boga, obowiązek udziału we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia kadzidła, kredy i wody. Wodą kropimy nasze mieszkanie, kadzidłem je okadzamy a kredą na drzwiach kreślimy napis: C+M+B 2023. To skrót od łacińskiej modlitwy: Christus mansionem benedicat (niech Chrystus to mieszkanie błogosławi).

Przy wyjściu z kościoła będzie można zaopatrzyć się w kredę i kadzidło. Ofiary przy tej okazji zbierane są na misje święte. Woda święcona znajduje się w pojemniku przy wejściu do zakrystii. Kranik należy przycisnąć z góry.

Po Mszy św. o godz. 12.00, sprzed kościoła, wyruszy Orszak Trzech Króli. Ze śpiewem kolęd przejdziemy przez miasto, wpatrując się w jasełkowe sceny. W role aktorów wcielą się radni miasta Sławno, pracownicy Starostwa powiatowego, SDK, Biblioteki, Rycerze Kolumba, nauczyciele, dzieci i młodzież sławieńskich szkół i przedszkoli a także wychowankowie AKSON-u i harcerze. Śpiew kolęd poprowadzi pan Jerzy wraz orkiestrą dętą im. Ziemi Sławieńskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sławna i okolic.

Organizatorami Orszaku są: Burmistrz Miasta Sławno, Rycerze Kolumba oraz nasza parafia. Zabezpieczeniem trasy zajmie się sławieńska Policja. Na zakończenie orszaku Burmistrz i Starosta zapraszają wszystkich na gorący posiłek.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sławna i okolic. Prosimy przebrać się za pasterzy, aniołów lub królów. Rycerze Kolumba przed rozpoczęciem Orszaku będą rozdawać korony.