ORSZAK TRZECH KRÓLI

Rycerze Kolumba, Urząd Miasta Sławno, Sławieński Dom Kultury oraz liczni partnerzy podjęli decyzję o organizacji kolejnego Orszaku Trzech Króli.

Zapraszamy więc mieszkańców Sławna oraz okolicznych miejscowości w dniu 6 stycznia 2022 roku na radosne świętowanie tajemnicy Wcielenia Bożego Syna.

Msze św. w kościele Mariackim w Sławnie będą według porządku niedzielnego. W czasie liturgii poświecimy kadzidło, wodę i kredę a po Mszy św. o godz. 12.00, sprzed kościoła wyruszy barwny Orszak Trzech Króli.

W jasełkowe role wcielą się Rycerzy Kolumba, Radni Miasta Sławno, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i 3, Liceum Ogólnokształcącego oraz opiekunowie i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Akson.

Zachęcamy wszystkich, dorosłych i dzieci, aby przebrali się w stroje aniołów, pasterzy i królów. Organizatorzy mają dla uczestników przygotowane korony i śpiewniki orszakowe.

Po Orszaku schola parafialna zaprasza na kolędowanie a Burmistrz wraz z prezesami Spółek Miejskich na gorący posiłek. Dla dzieci na zakończenie Orszaku przewidziana jest słodka niespodzianka. 

W czasie Orszaku prosimy o zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki.