OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.08.2020 r.

1.Dzisiaj, za nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz oraz Credo można uzyskać tzw. Odpust Porcjunkuli.

2. W liturgii w tym tygodniu przypada: we wtorek wsp. św. Jana Vianneya, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego a w sobotę wspomnienie św. Dominika.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie.

– nowenna do św. Antoniego we wtorek po Mszy św. wieczornej.

– nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania nowennowe można składać do skrzynki przy ołtarzu Miłosierdzia. Polecamy je w czasie nowenny a także w ich intencji odprawiana jest Msza św..

– Godzina Miłosierdzia i adoracja Pana Jezusa do 21.00 w czwartek po Mszy św. wieczornej. Wejdźmy na chwilę osobistej modlitwy.

– różaniec prowadzi róża św. Weroniki.

– w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z tej okazji w czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św. za kapłanów i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii. W piątek od godz. 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Straż Honorową NSPJ, okazja do spowiedzi świętej, różaniec oraz nabożeństwo do NSPJ.

– w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będą chrzty.

4. Niektóre intencje mszalne:

Poniedziałek o godz. 18.00 – o pokój wieczny dla +Kazimierza +Jadwigi +Jana +Stanisława Okraszewskich

Wtorek o godz. 18.00 – o radość nieba dla +Zofii +Bronisławy ++z rodzin: Rumińskich i Bogacz

Środa o godz. 18.00 – dziękczynno-błagalna z okazji 30 rocznicy ślubu Izabeli i Jacka

Sobota o godz. 18.00 – o radość nieba dla +Teresy Grupa – int. od męża z synem z Rodziną z okazji przypadającej 44 rocznicy ślubu.

Niedziela o godz. 7.00 – w intencji dusz czyśćcowych, zapomnianych przez bliskich, za które nikt z rodziny się nie modli.

Niedziela o godz. 12.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Rodziny i Dzieci.

Msza św. ofiarowana za zmarłych jest wyrazem naszej miłości, wiary i pobożnej pamięci. Prośba o Boże błogosławieństwo jest znakiem naszego zaufania Bożej Opatrzności i wdzięczności za otrzymane od Boga łaski.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marcin Leszczyński z Łącka z Izabelą Okurowską ze Sławna.

6. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

7. Skierowano do nas zapytanie, dotyczące planowanej na 4 i 5 sierpnia tzw. ewangelizacji. Chcemy więc wyjaśnić, że według naszej wiedzy, prowadzona ona będzie przez wspólnoty protestanckie w ramach tzw. Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw. Oczywiście żyjemy w państwie demokratycznym i każdy, kto ma zgodę odpowiednich władz, może organizować dowolne akcje a każdy kto ma taką wolę, może w nich uczestniczyć. Ze swej strony chcemy tylko powiedzieć, że treści tam prezentowane, mimo zewnętrznego podobieństwa, nie są tożsame z nauką głoszoną przez Kościół Katolicki.

8. Do wieczności z naszej wspólnoty odszedł: Jan Bojko – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9. Wychodząc z kościoła pamiętajmy o ofierze dla pana Organisty. A teraz uklęknijmy wszyscy na chwilę adoracji Pana Jezusa.