OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA 09.06.2024

1. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na KUL oraz kształcenie w diecezji.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Barnabę Apostoła, w czwartek św. Antoniego z Padwy a w piątek bł. Michała Kozala.

3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Antoniego a w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania nowennowe można składać do skarbony. Polecamy je w czasie nowenny i w ich intencji odprawiana jest Msza św. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa a po Mszy św. na nabożeństwo do Bożego miłosierdzia. O godz. 20.00 zapraszamy do na nabożeństwo fatimskie.

4. Spotkania duszpasterskie:

Rycerze Kolumba – poniedziałek, godz. 19.00, w salce.

Krąg biblijny – wtorek, godz. 19.00, w salce.

Rodzice i kandydaci do Bierzmowania ze szkół średnich – piątek, godz. 18.00, w kościele.

Wyjazd na Diecezjalny Dzień Dziecka – sobota, godz. 7.00, sprzed kościoła.

Rodzice i młodzież z klas 7, rozpoczynjąca przygotowanie do Bierzmowania – niedziela godz. 9.00,w kościele.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży – niedziela godz. 10.30.

5. W przyszłą niedzielę naszą parafię, w ramach wizytacji kanonicznej, odwiedzi biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej dr Zbigniew Zieliński. Kanoniczne powitanie biskupa nastąpi przed Mszą św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 biskup spotka się z katechetami, radą parafialną, radą duszpasterską oraz przedstawicielami wspólnot parafialnych. O godz. 18.00 biskup udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy, aby osoby przychodzące zwyczajowo na Mszę św. niedzieloną o godz. 18.00, tego dnia wybrały inną, dogodną dla siebie godzinę. W poniedziałek biskup spotka się z wychowankami SOSW, dyrektorami sławieńskich placówek oświatowych, władzami miasta oraz przedstawicielami instytucji współpracującymi z naszą parafią.

6. Niektóre intencje mszalne:

Poniedziałek o godz. 18.00 – o pokój wieczny dla +Magdaleny Karwowskiej

Wtorek o godz. 7.00 – Msza św. gregoriańska za +Stanisławę Sip.

Środa o godz. 7.00 – o niebo dla +Janiny Koneckiej – int. z racji pogrzebu od róży św. Katarzyny.

Czwartek o godz. 18.00 – o miłosierdzie Boże dla +Anieli i +Mariana Ziemnickich.

Piątek o godz. 18.00 – dziękczynno-błagalna z okazji 22 r. ślubu państwa Edyty i Krzysztofa oraz o potrzebne łaski dla Aleksandry, Jana i Piotra.

Sobota o godz. 7.00 – o Boże błogosławieństwo dla matki i dzieci.

Niedziela o godz. 12.00 – dziękczynno-błagalna z okazji 50 r. ślubu państwa Mirosławy i Romana Hennig.

7. W przyszłą sobotę i niedzielę, przy wejściu głównym do kościoła, będzie można zobaczyć statuetkę, znak I nagrody, jaką nasi Rycerze Kolumba zdobyli w kategorii Wiara. Przyznano ją w zeszłym roku a wręczono w Stanach Zjednoczonych, w czasie konwencji światowej Rycerzy Kolumba w Orlando. To wielkie wyróżnienie dla naszej wspólnoty.

8. Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: +Stanisław Sołtysik, +Rajmund Romanowski – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dziękujemy za Waszą obecność i za złożone ofiary. Na  koniec tej Mszy św. przyjmijcie z wiarą Boże błogosławieństwo.