OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24.05.2020r.

1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Filipa Nereusza, w piątek św. Urszulę Ledóchowską a w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. Na spowiedź i komunię św. wielkanocną mamy więc jeszcze dwa tygodnie.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie:

Nabożeństwo majowe i Nowenna do Ducha Świętego codziennie o godz. 17.30.

Nowenna do św. Antoniego we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, połączona z nabożeństwem majowym.

Godzina Miłosierdzia i adoracja Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej. Adoracja trwa do 21.00.

3. Niektóre intencje mszalne:

Poniedziałek o godz. 18.00 – o Boże błogosławieństwo dla Mariusza, Ewy, Michała, Bartka i Marzeny.

Wtorek o godz. 18.00 – dziękczynna za mamę.

Czwartek o godz. 7.00 – Msza św. gregoriańska za +Zofię Wieczorek.

Piątek o godz. 18.00 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marii Wiewiórskiej.

Sobota o godz. 18.00 – dziękczynno-błagalna z okazji 22 rocznicy ślubu Jerzego i Jolanty Majchrzaków.

Pamiętajmy o naszych zmarłych i z Bożym błogosławieństwem przeżywajmy chwile ważne dla nas i dla naszych bliskich.

4. W piątek popołudniu przybędą do naszej parafii i pozostaną do południa w niedzielę relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej, świętej pielęgniarki. Do modlitwy zapraszamy wszystkich zajmujących się posługą wobec chorych, zarówno w rodzinach jak i w szpitalach. W sposób szczególny zapraszamy na Mszę św. w intencji pielęgniarek i osób opiekujących się chorymi. Msza św. będzie w sobotę o godz. 18.00.

5. Wielu parafian, w ostatnim czasie, zwracało się do nas z prośbą o pozyskanie organisty do naszej wspólnoty. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że piękno liturgii wiele zyskuje dzięki jego posłudze. Nikogo, a zwłaszcza nas księży, nie trzeba o tym przekonywać. Wiemy też dobrze, że nie jest łatwo znaleźć kogoś, kto podjąłby się tego zadania. Raz, że niewiele jest osób posiadających takie zdolności a dwa, że jeśli nawet ktoś się znajdzie, to jest mu niezmiernie trudno zaspokoić zróżnicowane wymagania mieszkańców naszego miasta. Niemniej jednak udało nam się pozyskać pana Jerzego, który wyraził gotowość podjęcia się tego zadania. Pojawiają się jednak dwa problemy. Potrzebne jest mieszkanie i odpowiednie środki na godziwe wynagrodzenie. Parafii naszej, nawet poza czasem epidemii, nie stać na to, aby ze środków zebranych na tacę opłacić organistę. Nie mamy też organistówki, która umożliwiałaby organiście niezależne, swobodne życie. Dlatego po zaciągnięciu opinii Rady Parafialnej postanowiliśmy, że przy głównym wejściu do kościoła stanie skrzynka do której po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na wynagrodzenie organisty. Życie zweryfikuje więc, czy naprawdę chcemy organisty i czy nas stać na jego utrzymanie. Gdyby ktoś z was lub waszych bliskich dysponował mieszkaniem lub kawalerką, którą mógłby wynająć na dobrych warunkach to prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Mamy gorącą nadzieję, że pan Jerzy, który posiada odpowiednie zdolności i dobre referencje, zostanie przez was życzliwie przyjęty i zadomowi się w naszej wspólnocie.

6. Składamy serdeczne podziękowania panom, którzy przycięli krzewy i uporządkowali teren wokół kościoła.

7. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

8. Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: Krystyna Tęgosik, Franciszek Pietrzak, Grzegorz Zając, Helena Turczyn – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…