OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Łukasz Bikun – dyrektor diecezjalnej Caritas, którego gorąco witamy w naszej wspólnocie. Msze św. z naukami ogólnymi będą od poniedziałku do środy o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Konferencje dla młodzieży będą o godz. 11.00 a dla dzieci o godz. 16.30. Spotkanie dla dzieci i młodzieży z SOSW będzie w środę o godz. 8.30. Okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą św.. Prosimy, aby spowiedzi przedświątecznej nie odkładać na Wielki Tydzień. We wtorek i środę nie będzie nowenny.

2. W poniedziałek przypada zewnętrzna Uroczystość św. Józefa a w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

3. W czwartek, w naszym kościele, odbędzie się dekanalne spotkanie katechetów. Rozpocznie się o godz. 17.00, adoracją Najświętszego Sakramentu. Po niej Msza św. i spotkanie w salce katechetycznej.

4. Nabożeństwa w dni powszednie:

W czwartek o 17.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa a po Mszy św. na nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.

W piątek będzie tylko jedna Droga krzyżowa. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyjdziemy z krzyżem na ulice naszej parafii. Rozważania poprowadzą Rycerze Kolumba. Do niesienia krzyża zapraszamy: Żywy Różaniec, Straż Honorową NSPJ, Ministrantów, Katechetów, Krąg biblijny, Policjantów i Strażaków, Harcerzy, Radę parafialną, Rycerzy Kolumba, Kandydatów do bierzmowania, Scholę, Ojców, Matki oraz Dziadków. Droga krzyżowa przejdzie ulicami Jedności Narodowej, Kopernika, Powstańców Warszawskich i Placem Wyszyńskiego.

Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża św. Franciszki i Maksymiliana.

5. Spotkania duszpasterskie:

Grupa o. Pio – czwartek, godz. 17.00, w kościele a po Mszy św. w salce.

Rodzice dzieci komunijnych z klasy IIIB z Trójki, spotkanie z panią Aliną – piątek, godz. 18.00, w salce.

Kandydaci do Bierzmowania – wszyscy – piątek, godz. 18.00, w kościele.

6. Caritas parafialna zaprasza do włączenia się w wielkopostną akcję pomocy potrzebującym. Żywność i środki chemiczne można składać do kosza przy zakrystii a także w sklepach ABC: przy ul. Armii Krajowej i przy wejściu do parku.

7. Dziękujemy tym, którzy dokonali wpłaty na konto parafialne na remont organów. W tym tygodniu wpłaty dokonało 47 osób na łączną kwotę 8.300,00 zł.. Blankiety z numerem konta, wyłożone są na klęcznikach przy wyjściu z kościoła. Dla finansowej przejrzystości, ofiar na remont kościoła nie przyjmujemy osobiście i nikogo nie upoważniamy do organizacji zbiórki. Prace przy organach rozpoczną się czwartek i potrwają do Wielkiego Tygodnia. Koszt to około 30.000,00 zł..

8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Patryk Troć i Natalia Kluszczyńska – oboje ze Sławna.

9. Niektóre intencje mszalne:

Poniedziałek o godz. 18.00 – o niebo dla +Barbary Kos – int. z racji pogrzebu.

Wtorek o godz. 7.00 –  Msza św. gregoriańska za +Piotra Biernackiego.

Środa o godz. 10.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Piątek o godz. 7.00 – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej nad wnukami – int. z okazji urodzin

Niedziela o godz. 16.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Moniki i Jakuba oraz rodzin: Kowalskich i Kalina.

10. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.

11. Do wieczności odszedł: +Sebastian Turkiewicz – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…             

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech was umocni z wiarą przyjęte Boże błogosławieństwo.