OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023

1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka Salezego, w środę nawrócenie św. Pawła, w czwartek świętych Tymoteusza i Tytusa a w sobotę św. Tomasza z Akwinu.

2. Nabożeństwa w tygodniu według stałego porządku. Zachęcamy do pisania próśb nowennowych i podziękowań za otrzymane łaski. Różaniec prowadzi róża św. Katarzyny.

3. Spotkania duszpasterskie:

Rodzice dzieci komunijnych z klasy IIIA z Trójki, z panią Karoliną – czwartek, godz. 18.30, w salce.

4. Porządek kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek: Mickiewicza, Kopernika i Plac Wyszyńskiego

Wtorek: Lipowa i Mielczarskiego

Środa: Cieszkowskiego, Kościuszki,  Kąpielowa i Plac Sportowy

Czwartek: Grottgera

Piątek: Rapackiego, Konopnickiej, Skłodowskiej i Matejki (bez bloków 5, 6, 23, 25)

Sobota: Matejki bloki nr 5, 6, 23 i 25

Niedziela: Basztowa – blok nr 12 oraz kolęda uzupełniająca. Chęć przyjęcia księdza można zgłaszać po Mszy św. w zakrystii.

Kolęda w sobotę rozpoczyna się o 14.00. W pozostałe dni o godz. 15.30.

W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty. W razie pogrzebu lub wezwania do umierającego prosimy o kontakt telefoniczny.

5. Niektóre intencje mszalne:

Przez cały tydzień o godz. 7.00 modlimy się za +Kazimierę i +Józefa Ligas – to Msze św. z okazji pogrzebu od sąsiadów, przyjaciół, znajomych i kolegów z pracy.

Ponadto:

Środa o godz. 7.00 – zakończenie Mszy św. gregoriańskiej za +Czesława Mrówczyńskiego.

Piątek o godz. 18.00 – o niebo dla +Jana, +Reginy, +Witolda, +Zdzisława z rodziny Skibniewskich

Niedziela o godz. 18.00 – o potrzebne łaski dla księży, lekarzy, pielęgniarek, sióstr zakonnych oraz personelu Hospicjum w Darłowie w podziękowaniu za opiekę nad śp. +Piotrem.

6. Tydzień temu, w naszym kościele miał miejsce piękny i poruszający koncert kolęd i pastorałek. Chcemy gorąco podziękować pomysłodawcy, panu Jerzemu Śmiechowskiemu oraz występującym: członkom chóru, scholi młodzieżowej, solistom, instrumentalistom, zaproszonym gościom a także osobom czuwającym nad nagłośnieniem i techniczną stroną koncertu.

7. Podjęliśmy współpracę z Fundacją SMS z nieba, dzięki której w tym roku można wesprzeć naszą parafię przekazując jej 1,5% zapłaconego już podatku. Aby tego dokonać wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2022 wpisać numer KRS 0000475218 oraz cel szczegółowy: Mariacka Sławno. To bardzo ważne, aby oprócz numeru KRS wpisać też cel szczegółowy: Mariacka Sławno. Bez tego wpisu pieniądze do nas nie trafią. Plakat informacyjny znajduje się na tablicy ogłoszeń, naszej stronie internetowej: mariackaslawno.pl oraz na ulotkach leżących na klęcznikach przy wyjściu z kościoła. Nawet jeśli sami, ze względu na niskie dochody, jesteście zwolnieni z podatku to podajcie proszę ulotkę waszym dzieciom, wnukom czy życzliwym ludziom, którzy mogą dokonać takiego odpisu. To najprostszy i nic niekosztujący sposób wsparcia remontu naszej świątyni.

8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.

9. Do wieczności odeszli: +Kazimierz Samoliński, +Helena Puśko-Sosnowska – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech was umocni z wiarą przyjęte Boże błogosławieństwo.