OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022

1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Andrzeja a sobotę św. Franciszka Ksawerego.

2. Zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie. Nowenna do św. Antoniego we wtorek, do Matki Bożej w środę a Godzina Miłosierdzia w czwartek po Mszy św. wieczornej. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Ofiary składane na roratach są na świąteczną deklarację kościoła. Różaniec prowadzi róża św. Teresy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św. za siostry zakonne i księży pochodzących z naszej parafii. W piątek rano swoich chorych odwiedzi ks. Proboszcz. O godz. 17.00 rozpocznie się adoracja prowadzona przez Straż Honorową NSPJ. W sobotę do południa swoich chorych odwiedzą księża Wikariusze. Od 17.00 adorację poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi.

4. Caritas zaprasza do włączenia się w adwentową akcję pomocy potrzebującym.

– Na stopniu komunijnym stoi „Pusta Choinka”. Są na niej zawieszone serduszka z potrzebnymi artykułami. Serduszko zdejmujemy, kupujemy rzecz na nim wypisaną i przynosimy ją do kościoła wraz z Serduszkiem.

– Ogólnopolska zbiórka żywności pod hasłem „Tak Pomagam” odbędzie się 2 i 3 grudnia. Wolontariusze Caritas będą kwestować w Lidlu oraz Biedronkach.

– Żywność i środki chemiczne można składać do kosza przy zakrystii, w sklepie Pana Surówki przy wejściu do parku oraz w Sklepie ABC przy ul Armii Krajowej.

– Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można zakupić przy wyjściu z kościoła.

– Poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii.

– Ministranci po Mszach św. rozprowadzają sianko wigilijne.

5. Spotkania duszpasterskie:

Ministranci – poniedziałek, godz. 16.00, w salce.

Kandydaci do bierzmowania z klas VIII, grupa C, chłopcy – piątek, godz. 18.30 w kościele.

Żywy Różaniec – niedziela, godz. 12.00, w kościele.

6. Niektóre intencje mszalne:

Poniedziałek o godz. 18.00 – o pokój wieczny dla +Stanisławy Reda – int. z racji pogrzebu od Urszuli i Józefa Zelek.

Poniedziałek o godz. 18.00 – o niebo dla +Damiana Rosiaka, +Jerzego Podpirko i zmarłych z rodzin Podpirko i Rosiak.

Wtorek o godz. 18.00 – o pokój wieczny dla +Piotra, +Zygmunta, +Zdzisława i +Doroty Skowron.

Środa o godz. 18.00 – w intencjach czcicieli NMP Nieustającej Pomocy.

Piątek o godz. 18.00 – o niebo dla +taty i +dziadka: +Piotra.

Niedziela o godz. 7.00 – o pokój wieczny dla +Genowefy, +Leona, +Macieja, +Włodzimierza, +Danuty i +Krystyny.

7. Prasa katolicka i kalendarze są do nabycia w zakrystii.

8. Nasz projekt do NFOŚ-u, złożony w 2019 roku, uzyskał miesiąc temu wstępną akceptację. Przypomnę, że w ramach tego projektu miała być wykonana posadzka, ogrzewanie podłogowe, instalacja elektryczna i fotowoltaiczna, kotłowania oraz pompa ciepła gaz–powietrze. Wnioskowaliśmy wtedy o 2,5 miliona złotych a wkład własny wynosił 10%, na który z wpłat na koto zebraliśmy 130 tys. Po aktualizacji kosztorysów okazało się, że koszt wykonania tych prac wynosi obecnie ponad 5 milionów. Przy czym NFOŚ zastrzegł sobie, że kwota dofinansowania nie może ulec zwiększeniu a zakres prac nie może ulec zmniejszeniu. Oznacza to, że aby wykorzystać przyznane nam 2,5 miliona musielibyśmy posiadać drugie tyle środków własnych. Zebranie takiej kwoty, przy obecnym zaangażowaniu wiernych, przerasta nasze możliwości. Zmuszeni więc jesteśmy, jak większość beneficjentów, zrezygnować z tego projektu. Liczymy że NFOŚ rozpisze nowy konkurs, do którego oczywiście będziemy aplikować.

9. Za tydzień przypada Dzień modlitw i wsparcia Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel. W dobie wojny na Ukrainie nasze wsparcie dla Kościoła na Wschodzie ma szczególne znaczenie.

10. Jeszcze tylko do przyszłej niedzieli można się zapisać na pielgrzymkę na Maltę, jaka odbędzie się w dniach 29 maja – 05 czerwca. Pełny koszt to 2000 zł oraz 710 Euro. Pielgrzymkę organizujemy wraz z Biurem Podróży Euro Tours ze Słupska.

11. Do wieczności odeszli: +Józef Nikodem, +Edward Zych – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech was umocni z wiarą przyjęte Boże błogosławieństwo.