W dniu 2 października 1881 roku, mała grupka mężczyzn spotkała się w piwnicy Kościoła Najświętszej Marii Panny na alei Hillhouse w New Haven, stanie Connecticut. Mężczyźni ci, pod przewodnictwem proboszcza, 29-letniego księdza Michaela McGivneya,założyli stowarzyszenie bratnie, które później stało się największą w świecie katolicką, rodzinną organizacją bratnią. Znajdowali oni siłę w solidarności, poczucie bezpieczeństwa w jednomyślności i wspólnemu oddaniu się świętej sprawie: przysięgali bronić swojej ojczyzny, rodziny i wiary. Łączył ich ideał Krzysztofa Kolumba, odkrywcy Ameryk, który przywiózł chrześcijaństwo do Nowego Świata. W dnu 29 marca 1882 roku organizacja Rycerzy Kolumba została oficjalne zalegalizowana.

Zakon był nazywany „silną prawą ręką Kościoła” i wychwalany przez papieży, prezydentów i innych przywódców światowych za poparcie dla Kościoła, program ewangelizacji i katolickiej edukacji, zaangażowanie społeczne i pomoc potrzebującym.

Rycerze Kolumba rozwinęli się od jednej rady liczącej kilku członków do ponad 12 000 rad i ponad 1.8 miliona członków w USA, Kanadzie, Meksyku, Portoryko, Republice Dominikańskiej, Panamie, Gwatemali, na Filipinach, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Guam i Saipan oraz w Polsce.

Od 1 czerwca 2017 roku Rycerze Kolumba działają również w naszej parafii. Zrzeszają oni mężczyzn, dla których wiara, rodzina i ojczyzna to najwyższe wartości.

Rycerze Kolumba spotykają się na swoim spotkaniu formacyjnym w poniedziałek po drugiej niedzieli miesiąca. Zaś w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 12.00, przygotowują liturgię Mszy św. Gorąco zapraszamy do naszej wspólnoty.