III SŁAWIEŃSKI TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Jest nam niezmiernie miło zaprosić mieszkańców Sławna i jego okolic do udziału w wydarzeniach związanych z obchodami III Sławieńskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Obchody tygodnia odbędą się w dniach od 14 do 21 października 2024 roku.

14 października o godz. 9.00 pan Krzysztof Kowlaczyk zaprasza na bieg papieski a o godz. 18.00 do naszej parafii przybędzie kopia łaskami słynącej piety skrzatuskiej, Matki Bożej Bolesnej Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei. Mszy św. przewodniczył będzie J.E. bp Zbigniew Zieliński. O godz. 19.00 w kościele, kustosz skrzatuskiego sanktuarium, ks. kan. Wacław Grądalski poprowadzi nabożeństwo maryjne.

15 października w naszej świątyni będzie można obejrzeć wystawę ikon pani Iwony Wszółkowskiej oraz zapisać się na warsztaty pisania ikon. Przez cały dzień przeżywać będziemy z radością obchody Dnia Papieskiego. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na Fundację Dzieło III Tysiąclecia, wspierającą kształcenie ubogiej ale zdolnej młodzieży. Fundacja jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Nie zabraknie też słodkich kremówek papieskich. O godz. 17.00 zapraszamy na różaniec ze św. Janem Pawłem II a o 19.00 na kolejny koncert papieski, przygotowany przez pana Jerzego Śmiechowskiego. Obok lokalnych artystów wystąpi wielu zaproszonych gości.

16 października o godz. 11.00 w Bibliotece miejskiej będzie miało miejsce spotkanie autorskie z ks. prof. Januszem Lemańskim, pt. Biblia bez tajemnic.

17 października od godz. 9.00 do 14.00, na placu Wyszyńskiego, będzie można oddać krew.

18 października o godz. 19.30 w Sławieńskim Domu Kultury będzie miała miejsce projekcja filmu pt. „Opiekun”.

19 października o godz. 19.30 w kościele odbędzie się koncert pani Magdy Steczkowskiej.

20 października w Sławieńskim Domu Kultury odbędzie się Przegląd piosenki religijnej. Mniej więcej o godz. 13.00 będzie miało miejsce podsumowanie przeglądu pieśni religijnej, rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego oraz Recital fletowy Karoliny Laskowskiej. Nagrody wręczą sponsorzy III TKCH oraz J.E. bp Krzysztof Zadarko.

21 października o godz. 19.00 w kościele odbędzie się Koncert muzyki organowej w wykonaniu światowej sławy muzyka, dra Michała Szostaka.

Już dzisiaj z całego serca dziękujemy sponsorom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie obchodów III Sławieńskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Sponsorzy:

Urząd Miasta Sławno,

Starostwo Powiatowe w Sławnie,

Nadleśnictwo Sławno,

Bank Spółdzielczy w Sławnie,

PSS Sławno.

Organizatorzy:

Rycerze Kolumba Rada Sławno,

Parafia Rzymskokatolicka pw. WNMP w Sławnie,

Sławieński Dom Kultury,

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie,

Hufiec ZHP Sławno.