DIECEZJALNE SPOTKANIE WSPÓLNOT ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Biskup Diecezjalny Edward Dajczak bardzo serdecznie zaprasza Róże Różańcowe z całej diecezji i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa do udziału w IX Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Skrzatusza, która odbędzie się w sobotę, 29 maja 2021 r.
W tych szczególnych okolicznościach program pielgrzymki będzie realizowany w namiocie na placu sanktuaryjnym z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie pielgrzymki Biskup Diecezjalny chce w szczególny sposób podziękować i udzielić błogosławieństwa tym zelatorom i członkom róż, którzy obchodzą swój jubileusz 25-lecia lub 50-lecia przynależności do Żywego Różańca. Otrzymają oni także okolicznościowe dyplomy. Pisemne zgłoszenia tych osób proszę kierować do 10 maja na adres e-mail: dyrektor@cef.koszalin.pl
Program rozpocznie się o godzinie 10:00 i zakończy ok. 15:00. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne prosimy o indywidualne pielgrzymowanie, przynajmniej przedstawicieli z każdej parafii.
Materiały medialne promujące pielgrzymkę będą dostępne na diecezjalnej stronie internetowej www.diecezjakoszalin.pl
Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wiele osób w tym roku nie weźmie udziału w pielgrzymce, a organizacja wyjazdów autokarowych nie będzie możliwa, dlatego prosimy o zorganizowanie wyjazdów prywatnie, samochodami osobowymi. Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w pielgrzymce, przeprowadzona zostanie transmisja przez nasze diecezjalne „Dobre Media” www.dobremedia.org
Program spotkania:
10:00 Powitanie pielgrzymów
10:15 Konferencja formacyjna (ks. dr Piotr Pękul)
10:45 Nabożeństwo różańcowe
11:30 Przerwa
12:00 NAJŚWIĘTSZA EUCHARYSTIA
13:30 Możliwość indywidualnego nawiedzenia sanktuarium oraz spożycia posiłku
14:30 Nabożeństwo majowe i zakończenie pielgrzymki
/zaczerpnięte ze strony FB ks. Pawła Wojtalewicza/