CAŁONOCNE CZUWANIE PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WNIEBOWZIĘCIA NMP

W dniu 15 sierpnia br. przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Z tej okazji Diecezja Warszawsko-Praska na terytorium, której znajduje się większość miejscowości związanych z wydarzeniami wojny polsko-bolszewickiej z sierpnia 1920 r., kierując się poczuciem szczególnej odpowiedzialności za utrwalenie dziedzictwa tych wydarzeń oraz przekazanie przyszłym pokoleniom pamięci o „Cudzie nad Wisłą”, podjęła nowennę na wzór tej, która była odprawiana w Warszawie, w sierpniu 1920 r. W jej programie jest adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. – w intencjach Ojczyzny.

Nasza diecezja została zaproszona do włączenia się w tę ogólnopolską inicjatywę. Biskup Edward Dajczak wezwał więc wszystkie parafie naszej diecezji do modlitwy za Ojczyznę na całonocnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem z 14 na 15 sierpnia. W duchu posłuszeństwa i troski o Polskę chcemy się włączyć w tę szlachetną inicjatywę.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożona lista, na którą można się zapisać, deklarując tym samym gotowość czuwania o określonej porze. Mamy nadzieję, że odpowiecie chętnie na apel biskupa i Jezus ani przez chwilę nie będzie sam. Tym bardziej, że w dobie epidemii, szerzenia się błędnych ideologii, moralnego chaosu i różnych aktów agresji nie brakuje problemów, osobistych i społecznych, które trzeba powierzyć Bogu. Dzisiaj, można by rzec, toczy się kolejny bój o ducha narodu, o los naszej umiłowanej Ojczyzny. Trzeba więc usilnie prosić Boga o kolejny „Cud nad Wisłą”.