BOŻE NARODZENIE W PARAFII

24 GRUDNIA przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Swoją kulminację osiąga nasze adwentowe oczekiwanie. Wieczorem, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazda, zasiądziemy do wigilijnego stołu. Szanując uświęcony tradycją zwyczaj, zachowajmy postny charakter tego posiłku. Poprzedźmy go odczytaniem fragmentu Ewangelii, wspólną modlitwą za żywych i zmarłych członków rodziny oraz podzieleniem się poświęconym opłatkiem. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy wszystkich na Mszę św. wigilijną o godz. 22.00 lub na Pasterkę o 24.00. Ofiarami tego dnia wesprzemy Fundusz Ochrony Życia, promujący ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

25 GRUDNIA przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w tym dniu będą zasadniczo według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 12.00 będą chrzty. Na tej Mszy św. zagra też Orkiestra Dęta im. Ziemi Sławieńskiej.

26 GRUDNIA, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Ofiarami do puszki wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz kształcenie w diecezji.

30 GRUDNIA, w niedzielę, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej okazji prosimy, aby na Mszę świętą przyjść całą rodziną, aby modlić się za siebie nawzajem. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zapraszamy. Niech głębokie przeżywanie tego święta wzmocni i odnowi wasze małżeńskie i rodzinne więzi.