BOŻE NARODZENIE W NASZEJ WSPÓLNOCIE

We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Mszy św. porannej. Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o jej duchowy wymiar. Poprzedźmy ją odczytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu, modlitwą za zmarłych członków rodziny oraz przełamaniem się poświęconym opłatkiem. Niech wieczerza, zwyczajem naszych przodków, ma wymiar postny. Po wieczerzy zapraszamy wszystkich na Mszę św. wigilijną o 22.00 lub Pasterkę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia, ratujący nienarodzone dzieci. 

W środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 12.00 będą chrzty.

W czwartek, drugi dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego wspominamy św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. będą według porządku niedzielnego. 

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przyjdźmy więc na Mszę świętą całą rodziną, stańmy razem, módlmy się za siebie nawzajem, byśmy stanowili wspólnotę pełną miłości. Niech Boże błogosławieństwo, płynące od Świętej Rodziny obficie spłynie na wasze domy.