ADWENT W NASZEJ WSPÓLNOCIE

W niedzielę, 1 grudnia, poświęceniem wieńca i opłatków rozpoczniemy uroczyście Adwent. Jest to czas tęsknoty, oczekiwania i przygotowania. W pierwszym etapie Adwentu przygotowujemy się na spotkanie z Bogiem w momencie Paruzji. Drugi etap przygotowuje nas bezpośrednio do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Nie jest to czas postu i umartwień ale jako wierni uczniowie Chrystusa odrzućmy wszystko, co mogłoby przeszkodzić w dobrym i godnym przeżyciu tego czasu. Wykorzystajmy Adwent do refleksji nad naszym życiem i przemijaniem. Niech będzie w nim więcej modlitwy, Boga i miłości bliźniego. Na nic byłyby bowiem świąteczne ozdoby, światła i prezenty gdyby w naszym życiu nie było Boga.

W pierwszą niedzielę Adwentu, dzieci ze scholi będą rozprowadzać wieńce adwentowe

W Adwencie zapraszamy na Roraty. Odprawiać je będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Roraty dla dzieci będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

Spotkanie opłatkowe dla członków grup duszpasterskich działających w naszej parafii, katechetów, rodziców kapłanów i sióstr zakonnych, oraz wszystkich chętnych będzie 12 grudnia o godz. 16.00 w Restauracji Morska. Zapisy przyjmuje pani Albina Tokarczyk. Na spotkaniu jasełka przedstawią dzieci z SOSW w Sławnie.

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w trzecią niedzielę Adwentu, 15 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Jarosław Kodzia, oficjał Sądu Biskupiego w Koszalinie.

Spowiedź adwentowa będzie w środę, 18 grudnia. Kapłani, zarówno miejscowi duszpasterze jak i zaproszeni goście będą do dyspozycji od godz. 6.30, 9.30 oraz 17.30. Oczywiście okazja do spowiedzi będzie również, jak zawsze, pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz bezpośrednio przed każdą Mszą św. niedzielną. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnią chwilę.

U księdza Adama można się zapisać na wyjazd na Adwentowe Czuwanie Młodych, jakie odbędzie się 20 grudnia w Słupsku.

Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii po Mszach świętych.

Caritas zaprasza do włączenia się w adwentową akcję pomocy potrzebującym. U księdza Wojciecha można zgłaszać osoby starsze, potrzebujące pomocy oraz rzeczy im potrzebne w ramach akcji „Pusta choinka”. Można to uczynić po Mszach świętych w zakrystii lub w domu katechetycznym, od wtorku do piątku, w godzinach od 16.00 do 17.00. W sklepie u Pana Surówki, ABC u Pana Nagłego oraz przy wejściu do zakrystii będą wystawione kosze, do których można składać żywność dla potrzebujących. Od drugiej niedzieli Adwentu będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom a także sianko na stół wigilijny.