ADWENT W NASZEJ WSPÓLNOCIE

W niedzielę, 03 grudnia, rozpoczynamy Adwent, podwójny w swoim wymiarze. Przygotowuje nas bowiem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów a także do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Nie jest to czas postu ale, jako ludzie wiary, zdecydowanie odrzućmy wszystko, co mogłoby zakłócić powagę tego czasu. Nie pozwólmy, aby zdominowały go reklamy i zakupy. Weźmy udział w Roratach, rekolekcjach adwentowych, skorzystajmy ze spowiedzi, włączmy się w adwentową akcję pomocy Caritas. Wszystko po to, aby godnie przygotować serce na przyjęcie Chrystusa.

Roraty dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Na Roraty przynosimy lampiony. Taca z Rorat jest na świąteczną deklarację kościoła.

Rekolekcje adwentowe poprowadzi w tym roku. o. dr Ireneusz Wybraniak, paulin z kościoła Na Skałce w Krakowie. Odbędą się one w dniach 17-20 grudnia.

Spowiedź adwentowa będzie w środę, 20 grudnia. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 6.30, 9.30 oraz od 17.30. Prosimy nie zwlekać ze spowiedzią do ostatniego momentu. Oczywiście okazja do spowiedzi jest też codziennie od 6.30 do 6.50 oraz od 17.30 do 17.50.

Adwentowe czuwanie dla młodzieży odbędzie się w tym roku w Słupsku, 15 grudnia o godz. 19.00. Zapisy na wyjazd przyjmują katecheci lub księża wikariusze.

Adwentowa akcja pomocy Caritas. Caritas zachęca do włączenia się w adwentową akcję pomocy potrzebującym. Na choince wiszą serduszka z wypisanymi rzeczami, na jakie czekają ubodzy. Serduszko zrywamy, kupujemy rzecz na nim wypisaną a następnie przynosimy ją do zakrystii. W dniu 8 i 9 grudnia odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności pod hasłem: „Tak Pomagam”. Wolontariuszy będzie można spotkać w obu Biedronkach, Lidlu oraz Intermarche. Przy wejściu do zakrystii stoi kosz do którego można składać żywność oraz środki chemiczne. Kosze stoją także w sklepie pana Surówki przy wejściu do parku oraz w sklepie „Daily-Odido” przy ulicy Witosa.

Świece wigilijne można nabyć przy wyjściu z kościoła. 

Poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii, u pana kościelnego.

Wigilia w tym roku przypada w IV niedzielę Adwentu. Msze św. niedzielne będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. 

Po Wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Mszę św. wigilijną o godz. 22.00 lub na Pasterkę o północy.

Przypominamy, że Msza św. wigilijna czy Pasterka, choć sprawowane będą w niedzielę nie czynią zadość przykazaniu mówiącemu o obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. Zapraszamy więc wszystkich na Msze św. w niedzielę do południa a potem na którąkolwiek z Mszy św. Bożonarodzeniowych.