ADWENT W NASZEJ WSPÓLNOCIE

W niedzielę, 27 listopada, rozpoczniemy Adwent, radosny okres oczekiwania na Zbawiciela. Nie ma on charakteru postnego ale zdecydowanie odrzućmy wszystko, co mogłoby nam utrudnić wewnętrzne wyciszenie i uporządkowanie serca dla Chrystusa.

Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia wieńców adwentowych oraz opłatków. Gorąco zachęcamy do przygotowania i poświęcenia własnych wieńców, na których umieszczone będą cztery świece adwentowe. Ich blask niech nam towarzyszy podczas modlitwy i rodzinnych posiłków. Każda, kolejno zapalana świeca, niech nam przypomina o zbliżających się świętach oraz konieczności przygotowania serca dla Chrystusa. Wieńce będzie można nabyć przed każdą Mszą św. u dzieci ze scholi. Poświęcone opłatki będzie można nabyć w zakrystii a przy wyjściu z kościoła świece i sianko wigilijne, z którego dochód przeznaczony jest na potrzeby ministrantów.

Roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Roraty dla dzieci będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

W sobotę, 10 grudnia, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej wspólnocie rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr Paweł Mielnik, wykładowca filozofii w naszym koszalińskim Seminarium Duchownym.

Biskup Edward zaprasza młodzież na czuwanie adwentowe, jakie będzie miało miejsce w Słupsku, 10 grudnia. Zapisy przyjmuje ks. Adam oraz katecheci.

Adwent to dobry czas, aby okazać miłosierdzie potrzebującym. Caritas zaprasza do włączenia się w adwentowe akcje pomocy potrzebującym: Pusta choinka oraz zbiórkę żywności.