ADWENT W NASZEJ PARAFII

W niedzielę 2 grudnia rozpoczniemy uroczyście okres Adwentu. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia wieńców adwentowych oraz opłatków wigilijnych. Wieńce adwentowe będą w tym dniu rozprowadzać dzieci ze scholii parafialnej. Poświęcone opłatki będzie można nabyć po Mszach świętych w zakrystii. Gorąco zachęcamy do przygotowania i poświęcenia własnych wieńców adwentowych. Zapalane kolejno świece będą nam przypominać o zbliżających się świętach i konieczności wewnętrznego przygotowania do tego wydarzenia.
Rekolekcje adwentowe będą w naszej parafii w dniach od 16 do 19 grudnia. Poprowadzi je ks. Jarosław Kwiecień.
Spowiedź święta będzie 19 grudnia od godz. 6.30, 9.30 oraz 17.30.
Na roraty zapaszmy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Msze święte adwentowe dla dzieci będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Na roraty przynosimy świece.

Caritas zachęca wszystkich do włączenia się w adwentową akcję pomocy potrzebującym. Przy ambonie stać będzie tzw. „Pusta choinka”, na której będą serduszka z wypisanymi rzeczami, potrzebne dzieciom oraz osobom samotnym i starszym. Serduszko zrywamy, kupujemy rzecz na nim wypisaną i przynosimy ją do zakrystii. Trafi ona do potrzebującej osoby przed świętami. Gdyby ktoś wiedział o jakiejś osobie będącej w potrzebie to prosimy o kontakt z ks. Ernestem. Przy wejściu do zakrystii będzie kosz, do którego można składać żywność oraz środki czystości, trafią one do osób potrzebujących przed świętami. Zbiórka żywności będzie też w 7 i 8 grudnia w Biedronce przy al. Armii Krajowej oraz u pana Surówki. Od drugiej niedzieli Adwentu będzie można zakupić świecę Wigilijną oraz sianko na stół wigilijny.