ADWENT

W niedzielę, 28 listopada rozpoczniemy Adwent. Czas przygotowania na przyjście Chrystusa (pierwsza część Adwentu) oraz do obchodów uroczystości Bożego Narodzenia (druga część Adwentu).

Pomocą w dobrym przeżyciu Adwentu będą Rorarty. Odprawiać je będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Roraty dla dzieci będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece.

Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu. Poprowadzi je ks. Piotr Skiba, ojciec duchowny Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Biskup Edward Dajczak zaprasza młodzież na czuwanie adwentowe, które odbędzie się w Słupsku, w piątek 10 grudnia. Zapisy przyjmuje ks. Adam oraz panie katechetki.

Adwent to również dobra okazja żeby okazać innym miłosierdzie. Caritas Parafialna zaprasza do włączenia się w adwentowe akcje pomocy potrzebującym:

„Pusta Choinka”. Na stopniu komunijnym stoi drzewko na którym zawieszone są serduszka z wypisanymi potrzebnymi artykułami. Serduszko zdejmujemy, kupujemy wypisane rzeczy a następnie przynosimy je do kościoła wraz z Serduszkiem.

„Tak Pomagam”. W dniach 3 i 4 grudnia odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności. Wolontariuszy będzie można znaleźć w Sławnie w obu sklepach „Biedronka”. Żywność jak i środki chemiczne można również  składać do kosza przy zakrystii,  w sklepie Pana Surówki na ul. Wojska Polskiego (przy wejściu do Parku) oraz u Pana Nagłego w Sklepie ABC, przy ul Armii Krajowej. 

„Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła. Mała Świeca – 10 zł., Duża Świeca – 20 zł..